MATTA, semiantik, Afghan, Beshir sannolikt, ca 299 x 257 cm.

Gråsvart botten med stiliserat polykromt mönster.

Slitage, ställvis hårdare. Äldre malskador. Abrash. Behov av tvätt.

Utropspris
5 000 SEK