DOCKOR, DOCKSKÅPSMÖBLER MED MERA, ca 50 delar, 1900-talets början.

Nio dockor, delvis i porslin. En ask i bemålat trä. Dockskåpsmöbler i form av bla två pianon, en säng, två öppna spisar, en kamin, tre speglar, två spegellampetter.

Slitage, skador, lagningar. Några bortfall och avslag samt smärre rostangrepp.

Utropspris
2 000 SEK