KONSTBÖCKER, 5 st, Werner Söderström Borgå 1940-tal.

Inbundna. Onni Okkonen: "Renessanssin Taide, Italian rakennus-, Veisto- ja maalaustaide 1400- ja 1500-luvulla", "Suomen taiteen historia" band I och II, Werner Söderström OY, Borgå 1945 resp 1947. Sakari Saarikivi: "Suuret Taiteilijat Giottosta Fragonardiin" och Hertta Tirranen: "Suomen taiteilijoita Rissasesta Mäntyseen" Werner Söderström OY, Borgå 1948.

Ej genomgångna. Slitage. En med handskriven text på försättsbladet. Skyddsomslag med revor.

Utropspris
150 EUR