Smycken
544294

ARMRING, gulmetall, ametist, orientaliska pärlor, 1800-tal.

Genombruten dekor, infattade slipad oval ametist omgiven av tolv orientaliska pärlor. Diam ca 6,5 cm.

Slitage, lagningar, smärre bristning och hål.

Utropspris
1 500 SEK