SPEGELLAMPETTER, ett par, gustaviansk stil, kring sekelskiftet 1900.

Bronserade och förgyllda. För ett ljus vardera. Oval form. Krönta av rosetter. 50,5 x 29cm.

Bruksslitage. Anlupet glas. Lagningar.

Utropspris
6 000 SEK