SKÅP, renässansstil, sent 1800-tal.

Ek. Ovan- respektive nederdel med dörrpar och vardera ett innanförliggande hyllplan. Två utdragbara lådor i nederkant. Skuren dekor av växter och pilastrar. Längd ca 156 cm, bredd ca 73,5 cm, höjd ca 200 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken, rispor. Smärre dekorbortfall. Ovansidan med spricka.

Utropspris
4 000 SEK