KANDELABRAR, ett par, oscariansk stil, 1900-tal.

Sten samt delvis bronserad metall. Urnformat skaft, bas med dekor av maskaroner, på fyra tassfötter. För fem ljus vardera. Behängd med prismor. Höjd 60 cm.

Ytslitage, nagg, anlupna.

Utropspris
6 000 SEK