Madeleine Pyk – en samling F769

BYRÅ, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Fanerad i mahogny. Beslag i gulmetall. Tre lådor. Fasade hörn med kannelyrer. Längd 94 cm, bredd 45 cm, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Skador. Renoverad, kompletterad och lagad. Märken efter skadedjur. Lådfronter bågnade. Nedre lådan går ej att låsa. Nyckel finns.

Utropspris
2 000 SEK