BALJA, zink, troligen Frankrike, 1900-tal.

Oval form med hänklar. Med hål nedtill, tidigare möjligen för vinframställning. Längd 111 cm inkl hänklar.

Bruksslitage, rostangrepp, smärre bucklor. Två mindre skador på insida. Smärre bristningar.

Utropspris
1 500 SEK