SPEGEL, sengustaviansk, signerad A.L.L, (Adolph Ludvig Levin?), omkring 1800.

Förgylld med dekorerade bårder, tudelat glas, infällda gouacher varav den övre med antikiserande figurscen. 118 x 52 cm.

Slitage. Glas med nagg. Senare omförgylld.

Utropspris
12 000 SEK