SPELBORD, orientaliskt, 1900-talets första del.

Trä. Intarsia med inlägg av pärlemor. Vikbar skiva med filtad yta på undersidan. Längd ca 82,5, bredd 82, höjd 80cm.

Bruksslitage. Sprickor. Fanerskador, bortfall. Skiva för att koppla ben saknas.

Utropspris
3 000 SEK