BÖCKER, 5 st, "ATLANTICA", RUDBECK, OLAUS. Svenska originaltexten. Utg. A. Nelson I-IV samt boken Taflor till Atlantica.

Tryckt hos Almqvist & Wiksells Boktryckeri 1937 och 1938.

Smärre slitage, något gulnade. Ej genomgångna. Pärmar med skador.

Utropspris
1 500 SEK