SKÅL, glas Loetz, Österrike ca 1900.

Rund med fyra rödbruna applikationer, iriserade glasmassa. Graverad signatur Loetz Austria. Diameter 21,5 cm, höjd 6,5 cm.

Lagning på två applikationer, litet nagg.

Tilläggslista

Lagning på två applikationer, repairs at parts of the applicated glass.

Utropspris
6 000 SEK