SOFFA, gustaviansk stil, 1800-tal.

Vitlackerad med bronserade detaljer. Stoppad klädsel. Längd 185 cm.

Bruksslitage. Senare bemålning och klädsel. Klädsel med fläckar och slitage.

Utropspris
3 000 SEK