MÅNBORD, ett par, 1800-talets slut.

Bemålat trä. Svarvade ben. en iläggsskiva. Längd 54 + 54 + 53 cm, bredd 109 cm, höjd 77 cm.

Bruksslitage. Sprickor. Några märken efter skadedjur. Renoverade och kompletterade. Senare bemålning. Iläggsskiva med något dålig passform.

Utropspris
3 000 SEK