Madeleine Pyk – en samling F769

Birgitta Söderkvist

(Sverige, 1900-tal)
Birgitta Söderkvist
(Sverige, 1900-tal)

MATTA, rölakan, troligen Birgitta Söderkvist, omkring 1900-talets mitt, 243 x 154 cm.

Vit-beige botten med ljusblått mittfält och hexagoner. Mongramsignerad BS.

Bruksslitage, fläckar och mindre skador i kant.

Utropspris
1 500 SEK