Målat, bronserad dekor. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Underdel med fyra lådor. Bred 120. Djup 46. Höjd 174 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och märken. Mindre färgbortfall på en dörr.