SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Fanérad i mahogny. Fyrdelad pelarfot. Oval skiva. Längd 98 cm. Bredd 74 cm. Höjd 78,5 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Torrsprickor. Fanérskador. Lagat ben.

Utropspris
2 000 SEK