SALONGSGRUPP, 8 delar, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Ljusgrå med rikt skuren dekor. Fast stoppad klädsel. Soffa längd 130cm, salongsbord med kolmårdsmarmorskiva längd 84,5, bredd 55,5, höjd 75cm, 2 karmstolar, 4 stolar.

Bruksslitage. Sliten klädsel. Sprickor. Färgbortfall.

Utropspris
8 000 SEK