MATGRUPP, 3 delar, rokokostil, 1900-tal med äldre delar.

Målade i kastanjebrunt. 2 stolar med genombruten rygg med balusterbricka. Kopplade ben. Bord med svängda ben. Längd 101, bredd 67, höjd 74 cm.

Slitage. Senare målade. Renoverat och kompletterat. Maskstunget. Färgstänk.

Utropspris
2 000 SEK