JARDINIERE, rokokostil, porslin och mässing, troligen Kina, omkring år 2000.

Polykrom dekor av bl a monogram. Glasyr med krackelyrer i dekorativt syfte. Mässingsdetaljer av fåglar och putti. Genombruten kant. Längd ca 42 cm.

Bruksslitage. En skada med lagning.

Utropspris
1 500 SEK