LJUSSTAKE, brons, Flandern 1600-talets slut.

Balusterformat skaft, kulfötter. Ljusstakens höjd 32 cm. Tot. höjd 53 cm.

Slitage, skador, senare lampmontering.

Utropspris
200 EUR