SERVISPORSLIN, 36 delar, benporslin, "Gunnar", Gunnar Wennerberg, Gustavsberg.

Dekor i grönt med klöverblad. 8 tekoppar med fat, 7 assietter, 7 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 5 kaffekoppar samt tillbringare. Tillbringaren från sekelskiftet 1900. Mattallrikarnas diameter 25 cm. Tekopparnas diameter 11 cm.

Bruksslitage. Tillbringare med litet nagg.

Utropspris
2 000 SEK