Bla två akademiska ringar, en märkt KTH, K.Anderson Stockholm 1947, dubbel vigselring, 23K, klackring med blodsten, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1912. St 16/50-21/67.
Slitage, en ring med lagning, någon med buckla. Några med invändig gravyr.