Madeleine Pyk – en samling F769

Carl Holger Fischer

(Danmark, 1885-1955)
Carl Holger Fischer
(Danmark, 1885-1955)

CARL HOLGER FISCHER, blyertsteckningar, 6 st, vissa signerade och daterade, bl a 1919.

Porträtt, skisser, anatomiska studier. Bildstrl cirka 35x28.

Smärre slitage, något gulnade blad.

Utropspris
2 000 SEK