MATBORD, 1800-talets slut.

MATBORD, 1800-talets slut.

Mahogny. Svarvad pelare, tredelad fot med skuren dekor. Diam 117 cm. Höjd 76 cm. 3 iläggsskivor à 72, 62,5, 65,5 cm.

Enstaka repor på bordskivan, torrsprickor. Ben med mindre skador.

Utropspris
3 000 SEK