KARMSTOLAR, ett par, "Lata Greven", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

Björk, melerad textilklädsel. Brännstämplade.

Bruksslitage, fläckar. Senare klädsel. Torkade gjordar under sitsen. Stommar med lagningar vid benens fästen.

Utropspris
5 000 SEK