SALONGSMÖBLEMANG, 6 delar, Karl Johan, 1800-tal.

Soffa, 4 stolar och bord. Fanérat i björk. Genombrutna ryggar med lyrdekor. Soffan längd 185 cm. Bordet, rak form, skivan uppburen av lyra längd 60, bredd 41 och höjd 76 cm.

Smärre slitage. Repor, rispor. Förstärkta undertill. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK