SPEGEL med VÄGGKONSOL, gustaviansk stil, 1900-tal, Danmark, konsoll med etikett A.W Mogensens efterträdare.

Förgylld. Rak form. Krönt upptill med pediment flankerat med musselformationer. Spegel med fasettslipat glas omgiven av pilastrar med sidenband. Höjd 186, bredd 68 cm. Väggkonsol bredd 63 cm, höjd 38 cm.

Smärre slitage och lagningar, enstaka skador.

Utropspris
3 000 SEK