Madeleine Pyk – en samling F769

PARTI BESTICK, 10 delar, silver, 1800 och 1900-tal. Total vikt 387 g.

Fyra serveringsskedar, varav tre stämplade Otto Larsson, Landskrona 1924, MB Stehn, 1924, Erik Kalb, Halmstad 1927. Två matskedar. En kniv, med blad i stål. En tårtspade. Två såsskedar.

Bruksslitage, smärre anlöpningar.

Utropspris
1 200 SEK