Allmoge
550959

SNEDKLAFFSEKRETÄR, allmoge. 1800-tal.

Bemålad. Fyra blåmålade lådor, snedklaff med bakomliggande skrivinredning med lönnfack mm. Bredd 102, djup 58, höjd 99 cm. Nyckel finns.

Färgbortfall. Ställvis hårt slitage. Kompletterande beslag. Renoverad. Kompletterad.

Utropspris
20 000 SEK