STRINGHYLLOR, Nisse Strinning för String Design AB, 1900-talets andra hälft.

Hylla med skåp och fem lådor (längd 78, bredd 34 och höjd 42 cm), 3 hyllplan ( längd 52. bredd 30), 4 hyllplan (längd 78, bredd 20 cm) , 4 hyllplan (längd 78 och bredd 30 cm), 1 tidningshylla (längd 80 cm), 2 gavlar (höjd 102 cm), 2 gavlar (höjd 76 cm) och 2 gavlar (höjd 48 cm).

Slitage. Fanérskador. Repor och ripor. Avskavda delar och färg. En hylla med klisterlapp. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK