SKÅP, bemålat, Kina, 1900-tal.

Längd 49, bredd 44, höjd 40. Två dörrar. Lackerat och dekorerat med landskap och krigare.

Slitage, färgbortfall. Sprickor. Lösa gångjärn.

Proveniens

The Collection of Erik Nordström

Utropspris
2 000 SEK