GOLVUR, 1700-/1800-tal.

GOLVUR, 1700-/1800-tal.

Målat. Delvis målad urtavla. Två lod och pendel medföljer.

Senare målning. Slitage, repor och märken. Torrsprickor. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK