KARAFF, 1800-tal samt SNAPSGLAS, 3+1+1, 1800-talets slut och 1900-talets mitt.

Karaff med målad dekor i form av tupp och text "Detta är Willy Viereck's egen Brännvinsflaska.", höjd 29 cm. 3 st snapsglas med målad dekor, 1900-talets mitt. 2 st snapsglas, pressglas, 1800-talets slut. Glasens höjd 5,5-6 cm.

Slitage, senare målning, avslag och nagg. Propp ej ihophörande.

Utropspris
150 EUR