TVÄTTSET, 2 delar, porslin, "Azalea", Villeroy & Boch, Dresden, 1900-talets början.

Dekor med blommor och fjärilar. Tvättfat, diameter 38 cm, höjd 13,5 cm. Vattenkanna, höjd 26,5 cm.

Sedvanligt bruksslitage. Krackelyr, nagg och avslag.

Utropspris
150 EUR