SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, stämpelsignerad Olof Frisk och otydlig hallstämpel, 1800-tal.

Förgylld. Rak from med uppsvängt rosettkrön. Höjd 67 cm.

Smärre slitage. Kompletterade och förstärkta delar. Ljusarm saknas.

Utropspris
3 000 SEK