Madeleine Pyk – en samling F769

William Henry Borrow

(Storbritannien, Verksam kring 1863-1901)
William Henry Borrow

WILLIAM HENRY BORROW, tillskriven, olja på duk, signerad och daterad 1891.

Fiskare på strand. 46 x 76 cm.

Bucklig duk. Krackelyr. Färgbortfall. Omfattande nikotinskador.

Utropspris
4 000 SEK