BOKVAGGA, Bruno Mathsson, Bruno Mathsson International, Värnamo, 1998.

Fanerad i bok. Tre fack. Brännmärkt. Längd 51 cm, bredd 29 cm, höjd 27 cm.

Bruksslitage. Mindre märken. Ben med sprickor samt lagning.

Utropspris
3 000 SEK