MATSERVIS, 73 delar, porslin, Selb- Bavaria, Rosenthal. 1900-tal.

Vit med guldkant.
12 st djupa tallrikar, diameter 25,5 cm.
14 st förrättstallrikar, diameter 21 cm.
26 st mattallrikar, diameter 25,5 cm.
12 st assietter, diameter 17 cm.
2 st såssnipor, längd 22 cm.
6 st fat och skålar, längd 20-31 cm.
1 st karott, längd 32 cm.

Slitage, flera med kantnagg. Dekorslitage.

Utropspris
2 000 SEK