Genombruten bakboett och bygel med rosenslipade diamanter, 20mm. Boett med franska stämplar. Verk märkt LeCoultre & Co. Halskedja, Ankarlänk, 18k vitguld, längd 44cm.
Slitage. Ej funktionstestad.