RING samt HÄNGE, silver, Stigbert för Atelje Waldemar Jonsson, Skara 1971 respektive importstämplat. Vikt 22,2 gram.

Ring med ställbar storlek från Stigbert, atelje Waldemar Jonsson i Skara, höjd ca 2,8 cm. Ringstorlek omkring 17,5/55. Importstämplat hänge med lösa hängande kläppar, höjd 5,5 cm. Importstämplad kedja med längd 60 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK