SIDEBOARD/BUFFÉ, Boet, Design Otto Schulz. 1900-talets första hälft.

Lövträfanerat. Inredning med hyllplan och två lådor bakom två dörrpar. Stämplat Boet. Längd 245, djup 46, höjd 96 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage, märken och fanérskador.

Utställd på Boets´s jubileumsutställning 1945.

Utropspris
6 000 SEK