POKAL, silver, Olof Fernlöf, Göteborg,1763. Verksam 1720-1766. Vikt ca 37 g.

Konande form på godronnerad fot. Invändigt förgylld. Höjd 7,5 cm.

Slitage. Märken och repor. Mindre buckla.

Utropspris
1 500 SEK