MATSERVIS, 39 delar, flintgods, Rörstrand, "Örebro".

Vitglaserad med dekor av blommor samt ljublå kantdekor rand. 10 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 7 förrättstallrikar, 7 assietter, 2 uppläggningsskålar i olika storlekar samt terrin med lock.

Slitage, enstaka nagg. Soppterrin med mynningsnagg.

Utropspris
1 200 SEK