JACKA, Courréges, sent 1960-tal.

Creamefärgad lack. Kort modell med ståkrage och tryckknappar. På bröstet infälld logotyp "ac". Helfodrad i vit acetat med invävt logomönster. Etikettmärkt: "courrèges paris made in france modele/style 16500". Rygglängd 43 ärmlängd 40, bystvidd 80 cm. Kortärmad halvpolo i svart med vit "ac" logga framtill, etikettmärkt: "courrèges paris taille A", "modele/style 17851". Polons ryggläng 55 cm.

Bruksslitage och slitningar

Tillhörande

Utropspris
2 000 SEK