KAMMARHERRENYCKEl, för Gustav V regeringstid(1907-1950), Svenska hovet.

Förgylld nyckel. Förgylld metalltråd samt dekor av Gustav V monogram. Höjd 13,5 cm.

Slitage och smärre fläckar. Någon tråd lös.

Utropspris
4 000 SEK