BORDSLAMPA, mässing, Bäcklunds Järn och Smide, Skellefteå, sekelskiftet 1900.

No 51. Stomme av mässing och teak. Ställbar skärm. Höjd 38 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Något instabil.

Utropspris
1 500 SEK