SKÅP, industri, Sonesson Inredningar AB, 1900-talets andra hälft.

Lackerad metall i två kulörer. Två skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Skåpsdörrar indelade i numrerade fack. Längd 71 cm, bredd 39 cm, höjd 200 cm. Nyckel finns.

Hårt bruksslitage. Fläckar och rost. Repor, märken och färgbortfall. Senare målad text. Nyckel saknas till de mindre facken.

Utropspris
2 500 SEK