SERVIS, 40 delar, porslin, Holland 1900-tal.

Dekor med blommor och förgyllningar. 8 djupa tallrikar, diameter 21 cm, 8 flata tallrikar, diameter 27 cm. Ett par ströare. Ett ovalt serveringsfat, längd 36 cm, en skål, diameter 23 cm, en karott med lock, totalbredd 31 cm. 8 kaffekoppar med fat, 8 assietter, diameter 19 cm, kaffekanna, sockerskål med lock samt gräddsnäcka. Kaffekoppens höjd 6,5 cm.

Smärre bruksslitage. En ströare med ytskada.

Utropspris
200 EUR